Bolyai Tehetségpont

Spiel mit! német nyelvi tehetségműhely

A tehetségműhely tevékenységének célja a tanítványaink idegen nyelvi és szociális kompetenciáinak fejlesztése dalokon, mondókákon, párbeszédeken keresztül, szituációs játékok segítségével. Az évente megrendezett iskolai gálaműsoron nagy sikerrel szerepelnek a tanulók német mesejelenet előadásával.

SZIVÁRVÁNY tehetségműhely

A képzőművészeti tehetségműhely célja, hogy lehetőséget adjon a gyermekekben rejlő tehetség kibontakoztatásának, további erősítésének. Kiscsoportos foglalkozások keretében változatos technikákkal ismerkedhetnek a gyerekek, melyek által gazdagodik eszköztáruk, fejlődik kreativitásuk a vizuális alkotómunkában. A kisdiákok munkáit versenyekre is benevezzük, a legkiemelkedőbb alkotásokat tavasszal a Bolyai rajzkiállításon bemutatjuk.

PINDUR-PANDÚR közlekedési tehetségműhely

A tehetségműhely célja a biztonságos és fegyelmezett gyalogos és kerékpáros közlekedési ismeretek alapjainak kialakítása, az utazással kapcsolatos illemszabályok megismerése.

A gyerekek a foglalkozásokon játékos formában ismerkednek meg a közlekedés szabályaival. Tavasszal és ősszel az iskolaudvaron megépített pályán gyakorlati feladatokon keresztül fejlesztik kerékpározási technikájukat. Minden évben részt vesznek a meghirdetett  közlekedési versenyeken, ahol eredményesen szerepelnek.

Mérföldkövek

2017. március 27.

Nevelési értekezlet

érzékenyítés, elméleti felkészítés