SZC logo

Győri SZC Bolyai János Általános Iskola

OM kód: 203037/026 | 9200 Mosonmagyaróvár, Szt. István kir. út 6.

Intézmény logo

Győri Szakképzési Centrum Bolyai János Általános Iskola

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2024. ápr. 16.


Admin

  • 2023/2024. tanév

Történelem vetélkedő a Bolyaiban

Az Andreanum, az erdélyi szászoknak adományozott kiváltságlevél megjelenésének 800. évfordulója lehetőséget teremtett a II. András és kora online történelem vetélkedő megrendezésére. 21 csapat és 60 diák vállalkozott a feladatok megoldására, 10 gárda a bolyaisok közül került ki, akiket külön értékeltünk. ...

Történelem vetélkedő a Bolyaiban

A diákok megcsillogtatták kreativitásukat, ügyesen oldották meg a rejtvényeket, igényesen
fogalmaztak.  A kihívásokban jeleskedő tanulók mögött lelkes, nagy tudású tanárok állnak.  Négy
csapat is akadt, akik mindössze egyetlen ponttal maradtak el a maximálistól. A versenyzők
bebizonyították, hogy a magyar történelem érdekfeszítő, különleges téma, a hagyományainkat meg
kell őriznünk, mert messzire csak a múltunk segítségével tekinthetünk.
Eredmények:
1. helyezés
A titkok tudói Mosonszolnok (Buzási Míra, Kocsis Dávid, Mészáros Kristóf
Aranyászok Ujhelyi (Győrig Márton, Hegyi Benett, Horváth Márk)
Időutazók Bolyai (Csepei Hanga 6.B, Mihályfi Tamara 6.B, Nagy Nóra 6.C)
Királyi szerviensek Bolyai (Kovács Attila, Rózsás Marcell, Vajda Bendegúz 7.B)
2. helyezés
Jeruzsálem királya Dunasziget (Csiba Viola, Németh Sára, Szabó Noémi)
Cézár salátái Bolyai (Petrezsely Pentele, Csorba Ákos 6.B)
3. helyezés
András király apródjai Dunaszeg (Horváth Benedek, Póta Kristóf, Szabó Balázs)
Aranybulla Bolyai (Smuk Zoltán, Kovács Levente, Somogyi Bence Sándor 6.A)

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Tanítványunk sikere sportlövészetben

Tanítványunk sikere sportlövészetben

A Mosonmagyaróvári Polgári Lövész Egylet Szent György kupa minősítő versenyén Magyar Levente 8.A osztályos tanuló 4 kategóriában első (arany) minősítést ért el. Ezzel sportlövészetben több éves kimagasló teljesítményével első osztályú sportoló lett.

2024. máj. 16.


Admin

Színházban voltunk

Színházban voltunk

Grecsó Krisztián és a Pici Szív Tánczenekar „Belefér egy pici szívbe” című énekeltető, táncoltató, kacagtató gyerekelőadását tekintették meg alsó tagozatos diákjaink a Flesch Károly Kulturális Központban. A színvonalas produkció a színház varázsát és a táncház felszabadító „repülését” vitte el a gyermekekhez.

2024. máj. 15.


Admin

Capoeira bemutató a Bolyaiban

Capoeira bemutató a Bolyaiban

Iskolánk felső tagozatos diákjai örömmel vettek részt egy különleges sportnak, a capoeiranak a bemutatóján. Olyan mozgásművészeti formának lehettek a részesei a tanítványaink, ahol nincs igazi nyertese egy mérkőzésnek, a lényeg az önismereten, a csoporton, a filozófián van. A sportolók időnként rúgásokkal, fejelésekkel, lábsöprésekkel és földrevitelekkel, máskor megtévesztéssel, ravaszul elhelyezett csapdákkal igyekeznek bizonyítani rátermettségüket, tudásukat partnerükkel szemben.

2024. máj. 15.


Admin


Partnereink

SZC logo

Győri SZC Bolyai János Általános Iskola


Győri Szakképzési Centrum Bolyai János Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár, Szt. István kir. út 6.

Telefon: +36 96/206-541

E-mail: titkarsag@bolyaialtisk.hu

OM azonosító: 203037/026


2024Győri Szakképzési Centrum Bolyai János Általános Iskola